ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів»
19.06.2019р. - Бездіяльність МІНАПК ставить під загрозу збір урожаю!

04.05.2019 року закінчився строк дії наказу №54-п від 04.04.2019, яким призначено виконувачем обов’язків директора ДП «Івано-Франківський КХП». Діючим Статутом встановлено, що виконувач обов’язків призначається виключно Міністерством аграрної політики та продовольства України. На даний час відсутність керівника паралізувала господарську діяльність державного підприємства стратегічного значення. Ні заступник директора, ні інша посадова особа не мають повноважень: укладати та підписувати договори з метою підготовки до нового заготівельного сезону; давати розпорядження та здійснювати оплату товарів та послуг для усунення наслідків негоди у виробничих корпусах ДП погоджувати банківські операції, пов’язані із сплатою податків, зборів, виплатою заробітної плати, оплату комунальних платежів та виконання судових рішень; складати та підписувати фінансову звітність, формувати та надавати для погодження фінансовий план на 2020 рік, який треба подати до 20.06.2019 року. Підприємство позбавлене можливості заготовляти урожай 2019 року, що може призвести до вкрай важкої продовольчої кризи не тільки в Івано-Франківській області, але і в Західному регіоні. Відсутність розуміння та ігнорування з боку Міністерства аграрної політики та продовольства негативно відзначиться не тільки на соціальному благополуччі працівників ДП, але і на якості підготовки до прийому врожаю 2019 року. Підприємство перебуває на самофінансуванні і відсутність нових контрактів на зберігання зерна явно не допоможе зменшити заборгованість із виплати заробітної плати, податків та зборів до бюджету. Просимо вжити заходів до призначення виконувача обов’язків директора ДП «Івано-Франківський КХП» на час проведення конкурсу та підписання контракту з переможцем.

30.11.2018р. - Інформація щодо проведеного Управлінням СБУ обшуку!

28 листопада 2018 на сайті Служби безпеки України з’явилась інформація про виявлення факту розкрадання зернових посадовцями Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів»

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/5468#.B4P9mEd2.dpbs

В подальшому цю новину поширили різні інформаційні ресурси з доволі провокативними заголовками «На Прикарпатті чиновники розікрали тисячі тонн зерна і борошна державного резерву», «Комори породні – посадовці з Прикарпаття «пустили наліво» понад 2000 тонн зерна із держрезерву», «В хранилище «Аграрного Фонда» в Ивано-Франковской области исчезло зерна на 15 млн гривен». Керівництво Державного підприємства вважає за необхідне висловити офіційну позицію з даного приводу. У зв’язку із зміною керівництва, керуючись ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», в присутності представників з Міністерства аграрної політики та продовольства, представників основних поклажодавців ДП – ПАТ «Аграрний Фонд» та ТОВ «ТД «Укрхім» в червні 2018 року проведено інвентаризацію, в ході якої виявлено нестачу як основних засобів підприємства, так і зерна, яке повинно було б зберігатись в елеваторі. В ході інвентаризації виявлено факт нестачі зерна в обсязі 2084,497 тон, з них зерно ПАТ «Аграрний Фонд» - 1566,910 тон. Загальна вартість викраденого зерна складає 10 522 389,88 грн (по цінах Аграрної біржі станом на день проведення інвентаризації). Матеріали проведеної інвентаризації стали підставою для звернення до Івано-Франківського відділення поліції ще в червні 2018 року. Можна констатувати факт, що дану заяву правоохоронці просто проігнорували, оскільки жодних дій по перевірці та встановленню подальшої долі зерна в рамках, визначених чинним законодавством, ними не вжито. Тільки після внесення відомостей за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань працівниками відділу контррозвідувального захисту економіки Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області розпочались активні слідчі дії. В ході проведення слідчих дій за участі працівників Управління СБУ в Івано-Франківській області також було проведено зважування продуктів переробки (борошна та висівок), власники яких на даний момент встановлюються. Івано-Франківським міським судом в липні 2018 року за скаргою в.о. директора зобов’язано вищевказаний відділ поліції внести відомості до ЄРДР за фактом викрадення печаток, статутних документів та фінансово-господарських документів. Жодних слідчих дій в даному кримінальному провадженні не проведено. Однак, як нам стало відомо з новини на сайті СБУ, в ході проведення обшуку саме працівниками цього відомства в житлі колишнього директора ДП печатку та реєстраційні документи було знайдено. Варто звернути увагу, що Державне підприємство «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» з 2013 року не приймало на зберігання зерно Державного агенства резерву України. Зерно, нестача якого виявлено належало ПАТ «Аграрний фонд», ТОВ «ТД» Укрхім» та самому ДП.